VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Laukkakilpailut 29.9.2008 TULOKSET

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Lähtöjä on kaikille roturyhmille, joskin osalle vain maiden-lähtöjä. Molemmille sukupuolille ellei erikseen mainita. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, lähtöjä ei pääsääntöisesti jaeta sarjoihin
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Tarvittaessa lähtöjä yhdistellään
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 29.9.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 28.9.08
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen
  • pox - pintabian
  • aa - ara-appaloosa
  • ph - paint
  • qox - quarab
  • ish - Irish Sport Horse

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka maiden 3-8v tammat 15000-9000-6000-3000-1500
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka maiden 3-8v oriit 15000-9000-6000-3000-1500
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2750m hiekka allowance 3-8v tammat 40000-24000-16000-8000-4000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2750m hiekka allowance 3-8v oriit 40000-24000-16000-8000-4000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka grade 3 3-8v mol 80000-48000-32000-16000-8000
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka grade 2 3-8v mol 120000-72000-48000-24000-12000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka grade 1 3-8v mol 200000-120000-80000-40000-20000
    8 ryhmä 2 (ox, pox, aa) 1800m hiekka maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    9 ryhmä 3 (x, rbsh, ish) 2000m hiekka maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    10 ryhmä 5 (ph, qh, app, qox) 800m hiekka maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    11 ryhmä 1 (xx) 1200m hiekka maiden 2-5v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    12 ryhmä 1 (xx) 2200m hiekka maiden 2-5v mol 15000-9000-6000-3000-1500

    Osallistujat

    Lähtö 1: ryhmä 4, 2500m d, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 5v berb-t Sicak Aysun - om. Trickery 15000v€
    2. 3v at-t Gin Pola - om. Gin Ahaltek 9000v€
    3. 3v tersk-t Nadezdha - om. Branwen Farm 6000v€
    4. 3v at-t Ambition BRA - om. Branwen 3000v€
    5. 5v berb-t Autumn Aphrodite - om. Trickery 1500v€
    6. 3v at-t Ayn - om. Branwen
    7. 3v at-t Gin Pavlina - om. Gin Ahaltek
    8. 3v at-t Gin Plakat - om. Gin Ahaltek
    9. 5v berb-t Eski Moda - om. Trickery

    Lähtö 2: ryhmä 4, 2500m d, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 4v tersk-o Semyon - om. Branwen 15000v€
    2. 3v at-o Andrew - om. Branwen 9000v€
    3. 5v berb-o London Royale - om. Trickery 6000v€
    4. 3v at-o Pankratios RUS - om. Branwen 3000v€

    Lähtö 3: ryhmä 4, 2750m d, allowance, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 3v at-t Diane Seraf - om. Branwen 40000v€
    2. 3v at-t Zhenya - om. Branwen 24000v€
    3. 3v tersk-t Annalena Ion - om. Ionic 16000v€
    4. 4v at-t Eusebia BHE - om. Branwen 8000v€

    Lähtö 4: ryhmä 4, 2750m d, allowance, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 3v tersk-o SS Radimir - om. Branwen 40000v€
    2. 3v berb-o Wicked Humour - om. Trickery 24000v€
    3. 4v at-o Gin Akim - om. Gin Ahaltek 16000v€
    4. 5v berb-o Khalil al Okacha - om. Trickery 8000v€
    5. 4v berb-o Asili Durmak 'Tok - om. Trickery 4000v€

    Lähtö 5: ryhmä 4, 3000m d, grade 3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v tersk-t Godiva Ion - om. Ionic 80000v€
    2. 4v berb-t Yaygaraci 'GRA - om. Trickery 48000v€
    3. 6v at-t Malika - om. Branwen 32000v€
    4. 3v berb-t Tetouan - om. Trickery 16000v€
    5. 5v at-o Hakan BRA - om. Branwen 8000v€
    6. 3v tersk-t Alyona - om. Branwen
    7. 4v berb-o Hein Oumassal - om. Trickery

    Lähtö 6: ryhmä 4, 3000m d, grade 2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v tersk-t E-K-A Bindiya - om. Cendarle 120000v€
    2. 4v at-t Furia BHE - om. Branwen 72000v€
    3. 6v berb-t ROJJ Abibatou - om. Trickery 48000v€
    4. 4v berb-o ROJJ Ajrnal - om. Trickery 24000v€

    Lähtö 7: ryhmä 4, 3000m d, grade 1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v berb-o Küçük Yildiz - om. Trickery 200000v€
    2. 4v at-o Gin Jacek - om. Gin Ahaltek 120000v€
    3. 5v at-t Atmagulk Barbara AET - om. Wenla 80000v€
    4. 5v berb-o ROJJ Ralyn Rivka - om. Trickery 40000v€
    5. 6v at-t Gosma AET - om. Wenla 20000v€
    6. 5v at-o Cagatay BRA - om. Branwen

    Lähtö 8: ryhmä 2, 1800m d, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v ox-t SA Malikah ox - om. Shadiya Arabians 15000v€
    2. 5v ox-t Lady Sapphire CIF ox - om. Chinoz 9000v€
    3. 3v ox-t Ninïve - om. KRH 6000v€
    4. 5v ox-o Letter´s Mysticy Heroe ox - om. Creimeide 3000v€
    5. 3v ox-o Delta Radiation ox - om. Hamzi 1500v€
    6. 3v ox-t Wendee V6 - om. Mariella
    7. 3v ox-o SA Zahir Shahab - om. Ionic
    8. 5v ox-o CIF Chioir Apologize ox - om. Chinoz
    9. 5v ox-o Breakway's Joker ox - om. Creimeide
    10. 3v ox-t Bahijah al Bahieh ox - om. Shadiya Arabians
    11. 5v ox-o Letter´s Arabian Dancer CIF ox - om. Creimeide
    12. 3v ox-t SA Lazize ox - om. Shadiya Arabians

    Lähtö 9: ryhmä 3, 2000m d, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v x-o Fartot Selamert - om. Branwen 15000v€
    2. 3v x-t O Bey Antone x - om. Hamzi 9000v€
    3. 3v rbsh-t Angelin Reda - om. Branwen 6000v€
    4. 3v x-t Go-Go-Girl - om. Avalon 3000v€
    5. 3v x-t Tatym Vanya - om. Branwen 1500v€
    6. 4v x-o True Life Hero - om. Avalon

    Lähtö 10: ryhmä 5, 800m d, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v qh-o Ocean Crest - om. KRH 15000v€
    2. 3v qh-t Adamina - om. KRH 9000v€
    3. 3v qh-t Acacia - om. KRH 6000v€

    Lähtö 11: ryhmä 1, 1200m d, maiden, 2-4v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-o Cosmic Echoe - om. Redman Racehorses 15000v€
    2. 2v xx-o Champ's Passion SNAK - om. Avalon 9000v€
    3. 2v xx-o Edinburg' 271 - om. Alexiina C 6000v€

    Lähtö 12: ryhmä 1, 2200m d, maiden, 2-5v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-o Farsoter - om. Branwen 15000v€
    2. 3v xx-t Galitsi Gia - om. Branwen 9000v€
    3. 2v xx-o Long Away - om. Avalon 6000v€
    4. 2v xx-o Verb Vendor - om. Redman Racehorses 3000v€
    5. 3v xx-t RMS' Juno - om. Avalon 1500v€
    6. 3v xx-t Kery's Echo Flame - om. Kerystonin Kartano
    7. 3v xx-o Wilhelm Rox - om. Branwen

  • © Sirpa 2005, gin(at)hevosmaailma.net
    Tiedosto luotu 2008-08-25
    Muokattu viimeksi 2016-06-20
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should not take as a real-life information