VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Laukkakilpailut 25.8.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Lähtöjä on kaikille roturyhmille, joskin osalle vain maiden-lähtöjä. Molemmille sukupuolille ellei erikseen mainita. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, lähtöjä ei pääsääntöisesti jaeta sarjoihin
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Tarvittaessa lähtöjä yhdistellään
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 25.8.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 24.8.08
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • d - dirt (hiekkapohjainen rata)
  • SKP - sukupuolet

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 1800m d maiden 3-8v tammat 15000-9000-6000-3000-1500
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 1800m d maiden 3-8v oriit 15000-9000-6000-3000-1500
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d allowance 3-8v tammat 40000-24000-16000-8000-4000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d allowance 3-8v oriit 40000-24000-16000-8000-4000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d grade 3 3-8v mol 80000-48000-32000-16000-8000
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d grade 2 3-8v mol 120000-72000-48000-24000-12000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d grade 1 3-8v mol 200000-120000-80000-40000-20000
    8 ryhmä 2 (ox, pox, aa) 1400m d maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    9 ryhmä 3 (x, rbsh, ish) 1609m d maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    10 ryhmä 5 (ph, qh, app, qox) 400m d maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    11 ryhmä 1 (xx) 1600m d maiden 2-4v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    12 ryhmä 1 (xx) 2600m d maiden 3-5v mol 15000-9000-6000-3000-1500

    Osallistujat

    Lähtö 1: ryhmä 4, 1800m d, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 4v berb-t Yaygaraci 'GRA - om. Trickery 15000v€
    2. 3v at-t Gerritje - om. St Empyrean 9000v€
    3. 5v berb-t Sicak Aysun - om. Trickery 6000v€
    4. 3v at-t Snezhana - om. Luciana 3000v€
    5. 4v at-t Gin Gaiana - om. Gin Ahaltek 1500v€
    6. 3v at-t Nadalaine - om. St Empyrean
    7. 4v at-t El Kalinak - om. St Empyrean
    8. 3v at-t Slozhnyj Knjaginja - om. Luciana
    9. 3v at-t Galya - om. Luciana
    10. 5v berb-t Eski Moda - om. Trickery

    Lähtö 2: ryhmä 4, 1800m d, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 3v at-o Kiefer Jr. - om. Knoxdale Farm 15000v€
    2. 3v at-o Gin Akim - om. Gin Ahaltek 9000v€
    3. 3v at-o Lavrentiy - om. Luciana 6000v€
    4. 4v berb-o Asili Durmak 'Tok - om. Trickery 3000v€
    5. 3v at-o Altyn Esger - om. Luciana 1500v€
    6. 4v at-o Gargantua - om. St Empyrean
    7. 3v at-o Kazimir - om. Luciana
    8. 3v berb-o Wicked Humour - om. Trickery
    9. 3v at-o Adelaar - om. St Empyrean
    10. 3v at-o Bejyl Feniks - om. Latu
    11. 3v at-o Topaz - om. St Empyrean
    12. 5v berb-o Terris Tewdwr - om. Rojo Gato
    13. 5v berb-o London Royale - om. Trickery

    Lähtö 3: ryhmä 4, 2000m d, allowance, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 4v tersk-t E-K-A Bindiya - om. Cendarle 40000v€
    2. 6v berb-t Amável Q - om. Tréighte Stud 24000v€
    3. 5v berb-t Oktovia - om. Rojo Gato 16000v€
    4. 4v tersk-t Godiva Ion - om. Ionic 8000v€
    5. 6v berb-t Fajdira al Azzina - om. Trickery 4000v€
    6. 6v berb-t Göz Alici Olma - om. Trickery

    Lähtö 4: ryhmä 4, 2000m d, allowance, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 4v berb-o Hein Oumassal - om. Trickery 40000v€
    2. 6v berb-o TS Maha'al - om. Tréighte Stud 24000v€
    3. 3v at-o Gin Jacek - om. Gin Ahaltek 16000v€
    4. 5v berb-o Khalil al Okacha - om. Trickery 8000v€
    5. 6v berb-o TS Zenginlik - om. Tréighte Stud 4000v€
    6. 4v berb-o ROJJ Ajrnal - om. Trickery
    7. 6v berb-o TS Liggaam - om. Tréighte Stud

    Lähtö 5: ryhmä 4, 2000m d, grade 3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v at-t Fenenil - om. Knoxdale Farm 80000v€
    2. 5v at-t Everild BHE - om. Knoxdale Farm 48000v€
    3. 4v at-o Daimir - om. St Empyrean 32000v€
    4. 4v berb-o ROJJ Ralyn Rivka - om. Trickery 16000v€
    5. 4v at-o Aktau - om. St Empyrean 8000v€
    6. 4v at-t Arija - om. St Empyrean
    7. 6v at-o Yamato BRA - om. Knoxdale Farm
    8. 3v berb-t Tetouan - om. Trickery

    Lähtö 6: ryhmä 4, 2000m d, grade 2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v berb-t False Innocence - om. Trickery 120000v€
    2. 6v berb-o Küçük Yildiz - om. Trickery 72000v€
    3. 6v berb-t ROJJ Abibatou - om. Trickery 48000v€

    Lähtö 7: ryhmä 4, 2000m d, grade 1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v berb-t Mairiná - om. Trickery 200000v€
    2. 5v berb-o Mindful Flattery - om. Trickery 120000v€
    3. 5v at-t Elektra BHE - om. Knoxdale Farm 80000v€

    Lähtö 8: ryhmä 2, 1400m d, maiden, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    Lähtö 9: ryhmä 3, 1609m d, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v ish-o TS Timpeallacht - om. Tréighte Stud 15000v€
    2. 6v ish-t Tábhachtach - om. Tréighte Stud 9000v€

    Lähtö 10: ryhmä 5, 400m d, maiden, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    Lähtö 11: ryhmä 1, 1600m d, maiden, 2-4v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-o Mr Outstanding CT - om. Ciabacka TB 15000v€
    2. 2v xx-t Safíra Hellway xx - om. Wertheim 9000v€
    3. 2v xx-o Lorenzo CT - om. Ciabacka TB 6000v€
    4. 2v xx-o Supréme Hellway xx - om. Wertheim 3000v€
    5. 3v xx-t Red or Dead CT - om. Ciabacka TB 1500v€

    Lähtö 12: ryhmä 1, 2600m d, maiden, 3-5v tammat+oriit PERUTTU

  • © Sirpa 2005, gin(at)hevosmaailma.net
    Tiedosto luotu 2008-07-22
    Muokattu viimeksi 2016-06-20
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should not take as a real-life information