VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Star Stayer - laukkakilpailut 20.10.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Kilpailut ovat avoimet ryhmälle 4 (tersk, turkmeeni, berberi, ahaltek) ja englantilaisille täysiverisille. Lähdöt ovat painottuneet pidempiin matkoihin ja sen kunniaksi myös voittosummat ovat suurimmat sallitut.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, lähtöjä ei pääsääntöisesti jaeta sarjoihin
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Tarvittaessa lähtöjä yhdistellään
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 20.10.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 19.10.08
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen
  • pox - pintabian
  • aa - ara-appaloosa
  • ph - paint
  • qox - quarab
  • ish - Irish Sport Horse

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka maiden 3-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3250m hiekka allowance 3-8v mol 50000-30000-20000-10000-5000
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3500m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3750m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 4000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000
    6 ryhmä 1 (xx) 2400m hiekka maiden 2-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    7 ryhmä 1 (xx) 2600m hiekka allowance 3-8v mol 50000-30000-20000-10000-5000
    8 ryhmä 1 (xx) 2800m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    9 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    10 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000

    Osallistujat

    Lähtö 1a: ryhmä 4, 3000m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v at-o Kazimir - om. Lycan Ahaltekes 30000v€
    2. 4v at-o Stormsky's Rurik - om. ASH 18000v€
    3. 3v at-t Roxzanne - om. St Empyrean 12000v€
    4. 4v at-o Gin Oleg - om. Il'ya Ahaltek 6000v€
    5. 3v at-o Gin Callisto - om. Gin Ahaltek 3000v€
    6. 3v at-o Kornél IY - om. Il'ya Ahaltek
    7. 3v at-o Topaz - om. St Empyrean
    8. 3v at-o Jealousy 77 - om. Il'ya Ahaltek
    9. 3v at-o Gin Oleksiy - om. Tuire N.
    10. 4v at-t El Kalinak - om. St Empyrean
    11. 4v at-t Galya - om. Lycan Ahaltekes

    Lähtö 1b: ryhmä 4, 3000m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v at-t Gin Pola - om. Gin Ahaltek 30000v€
    2. 6v berb-o London Royale - om. Trickery 18000v€
    3. 6v berb-t Autumn Aphrodite - om. Trickery 12000v€
    4. 4v at-t Gin Plakat - om. Gin Ahaltek 6000v€
    5. 3v at-t Gara of Lycan - om. Presta Ahaltekes 3000v€
    6. 3v berb-t Fearless Cloven - om. Trickery
    7. 4v at-o Pankratios RUS - om. Branwen Farm
    8. 4v at-o Andrew - om. Branwen Farm
    9. 4v at-t Ambition BRA - om. Branwen Farm
    10. 3v tersk-o Zephaniah KTN - om. Ionic

    Lähtö 2: ryhmä 4, 3250m hiekka, allowance, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Giovanni BHE - om. Il'ya Ahaltek 50000v€
    2. 4v tersk-t Annalena Ion - om. Ionic 30000v€
    3. 3v at-t Gerritje - om. St Empyrean 20000v€
    4. 4v at-t Zhenya - om. Branwen Farm 10000v€
    5. 4v berb-o Wicked Humour - om. Trickery 5000v€
    6. 5v tersk-o Semyon - om. Branwen Farm
    7. 3v at-o Alchak of Lycan - om. Tuire N.
    8. 6v berb-t Eski Moda - om. Trickery
    9. 5v at-o Gin Akim - om. Gin Ahaltek
    10. 4v at-o Gargantua - om. St Empyrean
    11. 4v at-t Gin Pavlina - om. Gin Ahaltek
    12. 6v berb-t Sicak Aysun - om. Trickery
    13. 3v at-o Adelaar - om. St Empyrean
    14. 5v at-t Eusebia BHE - om. Branwen Farm
    15. 4v at-o Q' Robur - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 3: ryhmä 4, 3500m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Daimir - om. St Empyrean 100000v€
    2. 7v berb-o Fajdira al Azzina - om. Trickery 60000v€
    3. 7v at-t Gumerdir Hematite AET - om. St Empyrean 40000v€
    4. 5v at-t Malka - om. Il'ya Ahaltek 20000v€
    5. 4v at-t Diane Seraf - om. Branwen Farm 10000v€
    6. 4v at-t Gin Paola - om. Il'ya Ahaltek
    7. 6v berb-o Yagmur Oglan - om. Trickery
    8. 6v at-o Hakan BRA - om. Branwen Farm
    9. 4v at-t Gin Gaelle - om. Il'ya Ahaltek
    10. 4v tersk-o SS Radimir - om. Branwen Farm
    11. 6v berb-o Khalil al Okacha - om. Trickery

    Lähtö 4: ryhmä 4, 3750m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v tersk-t Godiva Ion - om. Ionic 150000v€
    2. 4v at-t Furia BRA - om. Branwen Farm 90000v€
    3. 4v at-t Arija - om. St Empyrean 60000v€
    4. 7v at-t Vernanda BRA - om. Il'ya Ahaltek 30000v€
    5. 4v at-o Aktau - om. St Empyrean 15000v€
    6. 4v at-o Gin Adonis - om. Il'ya Ahaltek
    7. 4v at-o Q' Kafir - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 5: ryhmä 4, 4000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v berb-o ROJJ Ralyn Rivka - om. Trickery 300000v€
    2. 7v berb-o Küçük Yildiz - om. Trickery 180000v€
    3. 6v at-t Donjeta - om. Il'ya Ahaltek 120000v€
    4. 3v at-o Galahad - om. St Empyrean 60000v€
    5. 5v at-o Gin Jacek - om. Gin Ahaltek 30000v€
    6. 6v at-t Titilayo - om. Il'ya Ahaltek
    7. 5v at-o Lethal Bravery - om. Il'ya Ahaltek
    8. 5v berb-o ROJJ Ajrnal - om. Trickery

    Lähtö 6a: ryhmä 1, 2400m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-t New Dear CTB - om. Victorious 30000v€
    2. 2v xx-t Safíra Hellway xx - om. Wertheim 18000v€
    3. 2v xx-t Hell's Pride - om. Varjotanssija 12000v€
    4. 2v xx-t Havanna CTB - om. Barboes TB 6000v€
    5. 2v xx-o Agave's Satellite - om. ASH 3000v€
    6. 3v xx-o Master of Honor CT - om. St Empyrean
    7. 3v xx-o Concentrate CT - om. Ciabacka TB
    8. 2v xx-o Barboes Piece of Cake - om. Barboes TB
    9. 2v xx-t Agave's Split Second - om. ASH
    10. 2v xx-t Courage of Vivar - om. Cladonia

    Lähtö 6b: ryhmä 1, 2400m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-o TND Get Ready - om. TND 30000v€
    2. 2v xx-t TND Smalltalk - om. TND 18000v€
    3. 3v xx-t Topspot - om. Sasnak 12000v€
    4. 2v xx-t TND Hollywood - om. TND 6000v€
    5. 3v xx-t Helena - om. KRH 3000v€
    6. 2v xx-o Cheap Trix - om. KRH
    7. 2v xx-o RMS' Just Be Proud - om. Sasnak
    8. 3v xx-t Barboes Jaj Wilhelmine - om. Barboes TB
    9. 2v xx-o Champion BAY - om. Starberry
    10. 2v xx-o Agave's Plaything - om. Sasnak

    Lähtö 7: ryhmä 1, 2600m hiekka, allowance, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t Feriana D'amour - om. Victorious 50000v€
    2. 3v xx-o SG Fleeting Moment - om. ASH 30000v€
    3. 3v xx-t Sasnak Cashcarina - om. Sasnak 20000v€
    4. 3v xx-t Finally Fast - om. Barboes TB 10000v€
    5. 4v xx-o KR Passionately Mine - om. ASH 5000v€

    Lähtö 8: ryhmä 1, 2800m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v xx-t TuuHa's Kriquette xx - om. Fantome 100000v€
    2. 4v xx-o TND Cookiemonster - om. TND 60000v€
    3. 3v xx-o Agave's Wiseman - om. ASH 40000v€
    4. 3v xx-o Supréme Hellway xx - om. Wertheim 20000v€

    Lähtö 9: ryhmä 1, 3000m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-o Agave's Instrument of Destruction - om. ASH 150000v€
    2. 4v xx-t Need For Speed GA - om. Ionic 90000v€
    3. 4v xx-o Scorpion Cat SNAK - om. Sasnak 60000v€
    4. 3v xx-t Whistle Winka SNAK - om. Sasnak 30000v€
    5. 5v xx-o KR Take the Lead - om. ASH 15000v€
    6. 3v xx-t Good For You CT - om. Ciabacka TB
    7. 4v xx-o Jaj Poppenhagen - om. Barboes TB

    Lähtö 10: ryhmä 1, 3000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v xx-t Walking on the Sun A.S.H - om. ASH 300000v€
    2. 4v xx-o SJ Soaring Eagle - om. Sasnak 180000v€
    3. 5v xx-o Fabulous Monarch SNAK - om. Sasnak 120000v€
    4. 3v xx-t Agave's Blood Money - om. ASH 60000v€

  • © Sirpa 2005, vtionic@gmail.com
    Tiedosto luotu 2008-09-20
    Muokattu viimeksi 2020-09-27
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should be taken as a real-life information.