VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Laukkakilpailut 18.8.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Lähtöjä on kaikille roturyhmille, joskin osalle vain maiden-lähtöjä. Molemmille sukupuolille ellei erikseen mainita. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, lähtöjä ei pääsääntöisesti jaeta sarjoihin
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Tarvittaessa lähtöjä yhdistellään
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 18.8.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 17.8.08
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • d - dirt (hiekkapohjainen rata)
  • SKP - sukupuolet

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 1800m d maiden 3-8v tammat 15000-9000-6000-3000-1500
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 1800m d maiden 3-8v oriit 15000-9000-6000-3000-1500
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d allowance 3-8v tammat 40000-24000-16000-8000-4000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d allowance 3-8v oriit 40000-24000-16000-8000-4000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d grade 3 3-8v mol 80000-48000-32000-16000-8000
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d grade 2 3-8v mol 120000-72000-48000-24000-12000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d grade 1 3-8v mol 200000-120000-80000-40000-20000
    8 ryhmä 2 (ox, pox, aa) 1400m d maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    9 ryhmä 3 (x, rbsh, ish) 1609m d maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    10 ryhmä 5 (ph, qh, app, qox) 400m d maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    11 ryhmä 1 (xx) 1600m d maiden 2-4v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    12 ryhmä 1 (xx) 2600m d maiden 3-5v mol 15000-9000-6000-3000-1500

    Osallistujat

    Lähtö 1: ryhmä 4, 1800m d, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 4v tersk-t Godiva Ion - om. Ionic 15000v€
    2. 3v at-t Gin Gaelle - om. Il'ya Ahaltek 9000v€
    3. 3v at-t Syrly AET - om. Allu Express 6000v€
    4. 3v at-t Gin Gaiana - om. Gin Ahaltek 3000v€
    5. 3v at-t Ambition BRA - om. Branwen Farm 1500v€

    Lähtö 2: ryhmä 4, 1800m d, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 3-v at-o Belyj Feniks - om. Latu 15000v€
    2. 3v at-o Gin Oleg - om. Il'ya Ahaltek 9000v€
    3. 3v at-o Q' Kafir - om. Il'ya Ahaltek 6000v€
    4. 3v at-o Slavim Pyrite AET - om. Allu Express 3000v€
    5. 4v at-o Gontro AET - om. Allu Express 1500v€
    6. 3v at-o Q' Robur - om. Il'ya Ahaltek
    7. 3v at-o Gin Akim - om. Gin Ahaltek
    8. 5v berb-o Terris Tewdwr - om. Rojo Gato
    9. 3v at-o Stormsky's Rurik - om. ASH

    Lähtö 3: ryhmä 4, 2000m d, allowance, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 4v at-t Múci Slran - om. Allu Express 40000v€
    2. 6v at-t Matilda - om. Allu Express 24000v€
    3. 6v berb-t Aquaria the Great - om. Allu Express 16000v€
    4. 6v berb-t Amável Q - om. Tréighte Stud 8000v€
    5. 3v at-t Gin Paola - om. Il'ya Ahaltek 4000v€
    6. 3v tersk-t E-K-A Bindiya - om. Cendarle
    7. 5v berb-t Oktovia - om. Rojo Gato
    8. 4v at-t Eusebia BHE - om. Branwen Farm

    Lähtö 4: ryhmä 4, 2000m d, allowance, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 6v berb-o TS Liggaam - om. Tréighte Stud 40000v€
    2. 6v berb-o TS Zenginlik - om. Tréighte Stud 24000v€
    3. 6v berb-o TS Maha'al - om. Tréighte Stud 16000v€
    4. 3v at-o Giovanni BHE - om. Il'ya Ahaltek 8000v€
    5. 3v at-o Gin Jacek - om. Gin Ahaltek 4000v€

    Lähtö 5: ryhmä 4, 2000m d, grade 3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v at-o Hakan BRA - om. Branwen Farm 80000v€
    2. 4v at-o Lethal Bravery - om. Il'ya Ahaltek 48000v€
    3. 6v at-t Vernanda BRA - om. Il'ya Ahaltek 32000v€
    4. 4v at-t Furia BHE - om. Branwen Farm 16000v€
    5. 3v at-o Gin Adonis - om. Il'ya Ahaltek 80000v€
    6. 6v at-t Malika - om. Branwen Farm

    Lähtö 6: ryhmä 4, 2000m d, grade 2, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    Lähtö 7: ryhmä 4, 2000m d, grade 1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v at-o Cagatay BRA - om. Branwen Farm 200000v€
    2. 5v tersk-o Agathon Ion - om. Ionic 120000v€
    3. 6v at-o Siraj-Al-Leil BRA - om. Il'ya Ahaltek 80000v€
    4. 5v at-t Donjeta - om. Il'ya Ahaltek 40000v€
    5. 6v at-o Komek-Ishan - om. Il'ya Ahaltek 20000v€

    Lähtö 8: ryhmä 2, 1400m d, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v ox-t Safiqah ox - om. Shadiya Arabians 15000v€
    2. 3v ox-o Al-Wahed N ox - om. al Johara 9000v€
    3. 3v ox-o Azhar - om. Bearing 6000v€
    4. 3v ox-t Nasyp ox - om. St Empyrean 3000v€
    5. 3v ox-t O Bey Ashley ox - om. Pohenix TB 1500v€
    6. 3v ox-o Ibn Al Riyah ox - om. Shadiya Arabians
    7. 3v ox-o Anziyan - om. Fantome
    8. 3v ox-t Najiyah ox - om. Shadiya Arabians
    9. 3v ox-o Czardas ox - om. St Empyrean
    10. 4v ox-o Frozen Heart ox - om. Fantome
    11. 3v ox-o Malachi ox - om. St Empyrean

    Lähtö 9: ryhmä 3, 1609m d, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v x-o Kery's Ennetsujigoku - om. Kerystonin Kartano 15000v€
    2. 6v ish-o TS Timpeallacht - om. Tréighte Stud 9000v€
    3. 3v rbsh-t I Am The Valiant - om. Il'ya Ahaltek 6000v€
    4. 6v ish-t Tábhachtach - om. Tréighte Stud 3000v€
    5. 3v rbsh-o I Am The Handsome - om. Il'ya Ahaltek 1500v€
    6. 4v rbsh-t Anjelica - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 10: ryhmä 5, 400m d, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v app-o Nightmares Too Soon - om. Allu Express 15000v€
    2. 7v qox-o High Lord - om. Allu Express 9000v€
    3. 5v qh-t Red Flame - om. Allu Express 6000v€

    Lähtö 11: ryhmä 1, 1600m d, maiden, 2-4v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t C Cheald Jamelia - om. Brisdil 15000v€
    2. 4v xx-o Countdown of Shade - om. Branwen Farm 9000v€
    3. 2v xx-t Nearly Fairytale DRT - om. Brisdil 6000v€
    4. 2v xx-o Guileful of Shade - om. Pohenix TB 3000v€
    5. 5v xx-t Chariton CTB - om. Branwen Farm 1500v€
    6. 2v xx-o Profane of Shade - om. Pohenix TB
    7. 5v xx-t Annelise BRA - om. Branwen Farm
    8. 3v xx-t Kery's Echo Flame - om. Kerystonin Kartano

    Lähtö 12: ryhmä 1, 2600m d, maiden, 3-5v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v xx-t TuuHa's Kriquette xx - om. Fantome 15000v€
    2. 3v xx-t Need For Speed GA - om. Ionic 9000v€

  • © Sirpa 2005, gin(at)hevosmaailma.net
    Tiedosto luotu 2008-07-22
    Muokattu viimeksi 2016-06-20
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should not take as a real-life information