VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Star Stayer - laukkakilpailut 17.11.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Kilpailut ovat avoimet ryhmälle 4 (tersk, turkmeeni, berberi, ahaltek) ja englantilaisille täysiverisille. Lähdöt ovat painottuneet pidempiin matkoihin ja sen kunniaksi myös voittosummat ovat suurimmat sallitut.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, tarvittaessa lähtöjä voidaan jakaa
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Tarvittaessa lähtöjä yhdistellään
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 17.11.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 16.11.08 klo 21 mennessä
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka maiden 3-8v tammat 30000-18000-12000-6000-3000
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka maiden 3-8v oriit 30000-18000-12000-6000-3000
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3250m hiekka allowance 3-8v tammat 50000-30000-20000-10000-5000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3250m hiekka allowance 3-8v oriit 50000-30000-20000-10000-5000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3500m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3750m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 4000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000
    8 ryhmä 1 (xx) 2400m hiekka maiden 2-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    9 ryhmä 1 (xx) 2600m hiekka allowance 3-8v mol 50000-30000-20000-10000-5000
    10 ryhmä 1 (xx) 2800m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    11 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    12 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000

    Osallistujat

    Lähtö 1: ryhmä 4, 3000m hiekka, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 4v at-t Roxzanne - om. St Empyrean 30000v€
    2. 3v at-t Gin Evren - om. Presta Ahaltekes 18000v€
    3. 4v at-t Serebro Sara - om. Nuuhkun Talli 12000v€
    4. 6v berb-t Autumn Aphrodite - om. Trickery 6000v€
    5. 5v at-t El Kalinak - om. St Empyrean 3000v€
    6. 3v at-t Jennet Saliha - om. Il'ya Ahaltek
    7. 3v at-t Jatais Teak AET - om. Presta Ahaltekes
    8. 3v at-t Gara of Lycan - om. Presta Ahaltekes
    9. 3v berb-t Hopeless Dream - om. Trickery
    10. 5v at-t Mimoza - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 2: ryhmä 4, 3000m hiekka, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 3v at-o Kornél IY - om. Il'ya Ahaltek 30000v€
    2. 4v at-o Topaz - om. St Empyrean 18000v€
    3. 3v at-o Nobless Chico - om. Il'ya Ahaltek 12000v€
    4. 3v at-o Gemmeus - om. Elina R. 6000v€
    5. 6v berb-o London Royale - om. Trickery 3000v€
    6. 3v tersk-o KTN Zephaniah - om. Ionic
    7. 3v at-o Gin Polemik - om Gin Ahaltek

    Lähtö 3: ryhmä 4, 3250m hiekka, allowance, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 5v at-t Eibhlin - om. Il'ya Ahaltek 50000v€
    2. 4v at-t Gerritje - om. St Empyrean 30000v€
    3. 4v at-t Nadalaine - om. St Empyrean 20000v€
    4. 3v at-t Gin Kirabo - om. Gin Ahaltek 10000v€
    5. 6v berb-t Eski Moda - om. Trickery 5000v€
    6. 3v berb-t Fearless Cloven - om. Trickery
    7. 7v berb-t Göz Alici Olma- om. Trickery

    Lähtö 4: ryhmä 4, 3250m hiekka, allowance, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Giovanni BHE - om. Il'ya Ahaltek 50000v€
    2. 4v at-o Adelaar - om. St Empyrean 30000v€
    3. 5v at-o Gargantua - om. St Empyrean 20000v€
    4. 6v berb-o Yagmur Oglan - om. Trickery 10000v€
    5. 4v berb-o Wicked Humour - om. Trickery 5000v€
    6. 3v at-o Alchak of Lycan - om. Presta Ahaltekes
    7. 6v berb-o Khalil al Okacha - om. Trickery
    8. 4v at-o Gin Oleg - om. Il'ya Ahaltek
    9. 5v at-o Fogår's Representative - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 5: ryhmä 4, 3500m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v at-t Gin Pavlina - om. Gin Ahaltek 100000v€
    2. 3v at-t Ayaka IY - om. Presta Ahaltekes 60000v€
    3. 4v at-t Gin Pola - om. Gin Ahaltek 40000v€
    4. 4v at-t Gin Gaelle - om. Il'ya Ahaltek 20000v€
    5. 5v berb-t Yaygaraci 'GRA - om. Trickery 10000v€
    6. 3v at-o Horatio BHE - om. Presta Ahaltekes
    7. 5v at-o Kemal - om. Il'ya Ahaltek
    8. 5v at-t Malka - om. Il'ya Ahaltek
    9. 6v berb-t Sicak Aysun - om. Trickery
    10. 5v at-o Belyj Feniks - om. Latu
    11. 3v berb-t Tetouan - om. Trickery
    12. 4v at-o Gin Callisto - om. Gin Ahaltek

    Lähtö 6: ryhmä 4, 3750m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v berb-o Asili Durmak 'Tok - om. Trickery 150000v€
    2. 7v berb-o Fajdira al Azzina - om. Trickery 90000v€
    3. 8v at-t Gumerdir Hematite AET - om. St Empyrean 60000v€
    4. 6v at-o Gin Akim - om. Gin Ahaltek 30000v€
    5. 5v at-o Daimir - om. St Empyrean 15000v€
    6. 5v berb-o Hein Oumassal - om. Trickery
    7. 4v at-o Gin Adonis - om. Il'ya Ahaltek
    8. 3v at-o Gin Oleksiy - om. Presta Ahaltekes

    Lähtö 7: ryhmä 4, 4000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v at-t Vernanda BRA - om. Il'ya Ahaltek 300000v€
    2. 7v berb-t ROJJ Abibatou - om. Trickery 180000v€
    3. 5v berb-o ROJJ Ajrnal - om. Trickery 120000v€
    4. 7v tersk-t Godiva Ion - om. Ionic 60000v€
    5. 5v at-o Aktau - om. St Empyrean 30000v€
    6. 6v berb-o Mindful Flattery - om. Trickery
    7. 4v at-o Galahad - om. St Empyrean
    8. 5v at-o Lethal Bravery - om. Il'ya Ahaltek
    9. 5v at-t Arija - om. St Empyrean
    10. 4v at-o Q' Kafir - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 8: ryhmä 1, 2400m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-t Carnival Silvery xx - om. Hellway Stud 30000v€
    2. 2v xx-o Sasnak Flagstep - om. Sasnak 18000v€
    3. 2v xx-o Gervase York xx - om. Hellway Stud 12000v€
    4. 6v xx-t Jimmie Jane xx - om. Hellway Stud 6000v€
    5. 2v xx-o Miley WoW - Jannika K. 3000v€
    6. 3v xx-t Helena - om. KRH
    7. 2v xx-t Sasnak Everspeed - om. Sasnak

    Lähtö 9: ryhmä 1, 2600m hiekka, allowance, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    1. 3v xx-o Concentrate CT - om. Ciabacka

    Lähtö 10: ryhmä 1, 2800m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    1. 5v xx-t Extacia SNAK - om. Sasnak

    Lähtö 11: ryhmä 1, 3000m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t Sasnak Cashcarina - om. Sasnak 150000v€
    2. 4v xx-t Sasnak Rolsy - om. Sasnak 90000v€
    3. 3v xx-t Good For You CT - om. Ciabacka 60000v€

    Lähtö 12: ryhmä 1, 3000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v xx-o Only Victory - om. jessi 300000v€
    2. 4v xx-t Corona '91 xx - om. Siiri K 180000v€
    3. 4v xx-o SJ Soaring Eagle - om. Sasnak 120000v€
    4. 4v xx-t Need For Speed GA - om. Ionic 60000v€
    5. 3v xx-t Teary-Eyed '91 xx - om. Hamzi 30000v€
    6. 3v xx-t Feriana D'amour - om. Victorious

  • © Sirpa 2005, vtionic@gmail.com
    Tiedosto luotu 2008-10-26
    Muokattu viimeksi 2020-09-27
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should be taken as a real-life information.