VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Grade 1 Day - laukkakilpailut 14.12.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Kilpailut ovat avoimet kaikille ryhmille.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, tarvittaessa maiden- ja allowance-lähtöjä voidaan jakaa
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Jos mahdollista, lähtöjä yhdistellään.
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille
  • Grade-lähdöissä voittaneet eivät saa osallistua maiden- tai allowance-tasolle

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 14.12.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 13.12.08 klo 21 mennessä
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen
  • pox - pintabian
  • aa - ara-appaloosa
  • ph - paint
  • qox - quarab
  • ish - Irish Sport Horse
  • app - appaloosa

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 TB sprinter ryhmä 1 (xx) 1200m hiekka G1 2-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    2 TB semistayer ryhmä 1 (xx) 1800m hiekka G1 2-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    3 TB stayer ryhmä 1 (xx) 2800m hiekka G1 3-8v mol 200000-120000-80000-40000-20000
    4 Arab sprinter ryhmä 2 (ox, pox, aa) 1400m hiekka G1 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    5 Arab stayer ryhmä 2 (ox, pox, aa) 2000m hiekka G1 3-8v mol 200000-120000-80000-40000-20000
    6 Anglo sprinter ryhmä 3 (x, rbsh, ish) 1609m hiekka G1 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    7 Anglo stayer ryhmä 3 (x, rbsh, ish) 2400m hiekka G1 3-8v mol 200000-120000-80000-40000-20000
    8 Russian colts ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka G1 3-8v oriit 300000-180000-120000-60000-30000
    9 Russian fillies ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka G1 3-8v tammat 300000-180000-120000-60000-30000
    10 USA 250 ryhmä 5 (qh, ph, qox, app) 250m hiekka G1 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    11 USA 750 ryhmä 5 (qh, ph, qox, app) 750m hiekka G1 3-8v mol 200000-120000-80000-40000-20000
    12 Bonus ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka maiden 3-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000

    Osallistujat

    Lähtö 1, TB sprinter: ryhmä 1, 1200m hiekka, G1, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v xx-t Alyana Paradis - om. LS 100000v€
    2. 5v xx-o Sasnak Explicit - om. Prismatic 60000v€
    3. 2v xx-t Deevil Lux - om. LS 40000v€
    4. 3v xx-o RMS' Apaze - om. TND 20000v€
    5. 5v xx-o Ask For Excitement VFU - om. Prismatic 10000v€
    6. 3v xx-o Southern Thunder A.S.H - om. Prismatic

    Lähtö 2, TB semistayer: ryhmä 1, 1800m hiekka, G1, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-o Double-Faced ARD - om. LS 100000v€
    2. 6v xx-t SJ Jumping Isle - om. LS 60000v€
    3. 4v xx-t SJ The Illustration - om. TND 40000v€
    4. 3v xx-t Macarena CTB - om. Prismatic 20000v€
    5. 2v xx-o Gervase York xx - om. Hellway Stud 10000v€
    6. 2v xx-t Zither of Shade - om. Prismatic
    7. 4v xx-t Balbina of Shade - om. Branwen Farm

    Lähtö 3, TB stayer: ryhmä 1, 2800m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v xx-t SJ Angorador - om. LS 200000v€
    2. 6v xx-o SJ Cheetah Star - om. LS 120000v€

    Lähtö 4, Arab sprinter: ryhmä 2, 1400m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    Lähtö 5, Arab stayer: ryhmä 2, 2000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v ox-t AL Dhakirah - om. Kata 200000v€
    2. 7v ox-t Valeriya - om. Isilme 120000v€
    3. 7v ox-t Zumurroda SKY - om. Noora K. 80000v€

    Lähtö 6, Anglo sprinter: ryhmä 3, 1609m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v rbsh-t Snorlax's Gallop - om. Il'ya Ahaltek 100000v€
    2. 6v rbsh-t Lipikjus - om. Il'ya Ahaltek 60000v€

    Lähtö 7, Anglo stayer: ryhmä 3, 2400m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v rbsh-o Bulwark BHE - om. Knoxdale Farm 200000v€
    2. 4v rbsh-t Stacy Diamrel - om. Branwen Farm 120000v€
    3. 5v x-o Kery's Ennetsujigoku - om. Kerystonin Kartano 80000v€
    4. 5v rbsh-o Thick Fat - om. Il'ya Ahaltek 40000v€

    Lähtö 8, Russian colts: ryhmä 4, 2500m hiekka, G1, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Kiefer Jr. - om. Knoxdale Farm 300000v€
    2. 5v berb-o ROJJ Ajrnal- om.Trickery 180000v€
    3. 7v at-o Gin Akim - om. Gin Ahaltek 120000v€
    4. 4v at-o Q' Kafir - om. Il'ya Ahaltek 60000v€
    5. 4v at-o Q' Robur - om. Il'ya Ahaltek 30000v€
    6. 5v at-o Lethal Bravery - om. Il'ya Ahaltek
    7. 4v at-o Gin Oleksiy - om. Presta Ahaltekes
    8. 5v berb-o ROJJ Ralyn Rivka- om.Trickery
    9. 5v berb-o Hein Oumassal- om.Trickery

    Lähtö 9, Russian fillies: ryhmä 4, 2500m hiekka, G1, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 4v at-t Gin Paola - om. Il'ya Ahaltek 300000v€
    2. 5v at-t Gin Pavlina - om. Gin Ahaltek 180000v€
    3. 5v at-t Malka - om. Il'ya Ahaltek 120000v€
    4. 4v at-t Gin Evren - om. Presta Ahaltekes 60000v€

    Lähtö 10, USA 250: ryhmä 5, 250m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v qh-t SJ Sparkin Carver - om. LS 100000v€
    2. 6v qh-o Wild Sorrow Breaker - om. LS 60000v€
    3. 6v qh-o SJ Quixote Royale - om. LS 40000v€

    Lähtö 11, USA 750: ryhmä 5, 750m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v qh-t SJ Dynamic Key - om. LS 200000v€
    2. 5v qh-o SJ Shy N Buckin - om. LS 120000v€
    3. 4v qh-t SJ Zero Borealis - om. LS 80000v€

    Lähtö 12, Bonus: ryhmä 4, 2500m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v at-t Ambition BRA - om. Branwen Farm 30000v€
    2. 3v at-t Jennet Saliha - om. Il'ya Ahaltek 18000v€
    3. 4v tersk-t Nadezdha - om. Branwen Farm 12000v€
    4. 4v at-t Ayn - om. Branwen Farm 6000v€
    5. 5v at-t Gara of Lycan - om. Presta Ahaltekes 3000v€
    6. 5v at-t Mimoza - om. Il'ya Ahaltek
    7. 3v at-o Nobless Chico - om. Il'ya Ahaltek
    8. 4v at-t Jatais Teak AET - om. Presta Ahaltekes

  • © Sirpa 2005, vtionic@gmail.com
    Tiedosto luotu 2008-11-12
    Muokattu viimeksi 2020-09-27
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should be taken as a real-life information.