VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Star Stayer - laukkakilpailut 12.1.2009 TULOKSET

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Kilpailut ovat avoimet ryhmälle 4 (tersk, turkmeeni, berberi, ahaltek) ja englantilaisille täysiverisille. Lähdöt ovat painottuneet pidempiin matkoihin ja sen kunniaksi myös voittosummat ovat suurimmat sallitut.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, tarvittaessa maiden- ja allowance-lähtöjä voidaan jakaa
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Jos tarpeellista ja mahdollista, lähtöjä yhdistellään.
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille
  • Grade-lähdöissä voittaneet eivät saa osallistua maiden- tai allowance-tasolle

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 12.1.09
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 11.1.09 klo 21 mennessä
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3200m hiekka maiden 3-8v tammat 30000-18000-12000-6000-3000
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3200m hiekka maiden 3-8v oriit 30000-18000-12000-6000-3000
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3500m hiekka allowance 3-8v tammat 50000-30000-20000-10000-5000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3500m hiekka allowance 3-8v oriit 50000-30000-20000-10000-5000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3700m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3700m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 4000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000
    8 ryhmä 1 (xx) 2500m hiekka maiden 2-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    9 ryhmä 1 (xx) 2800m hiekka allowance 3-8v mol 50000-30000-20000-10000-5000
    10 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    11 ryhmä 1 (xx) 3200m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    12 ryhmä 1 (xx) 3400m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000

    Osallistujat

    Lähtö 1a: ryhmä 4, 3200m hiekka, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 4v at-t Irden Gum TM - om. Shanway 30.000v€
    2. 5v at-t Jatais Teak AET - om. Presta Ahaltekes 18.000v€
    3. 3v at-t Catjanaz - om. Ireth 12.000v€
    4. 4v at-t Sakatash - om. Prismatic 6.000v€
    5. 6v at-t El Kalinak - om. St Empyrean 3.000v€
    6. 3v tersk-t Novoe Sarai MTK - om. Cendarle
    7. 4v at-t Zolya Yeva - om. Prismatic

    Lähtö 1b: ryhmä 4, 3200m hiekka, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 3v berb-t Shia Dinez - om. Ireth 30.000v€
    2. 3v berb-t Miriam - om. Shia Stables 18.000v€
    3. 5v berb-t Hialeah Cipher - om.Trickery 12.000v€
    4. 4v berb-t Shia Ginez - om. Shia Stables 6.000v€
    5. 3v berb-t Shia Alenez - om. RDN Hevoskasvatus 3.000v€
    6. 3v berb-t Azur Pluma - om.Trickery
    7. 3v berb-t Alenna - om. Shia Stables
    8. 3v turk-t Capri Galiha - om. Ireth

    Lähtö 2: ryhmä 4, 3200m hiekka, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Marduk - om. Prismatic 30.000v€
    2. 3v berb-o Shia Lexus - om. Ireth 18.000v€
    3. 3v tersk-o Piâtnyj Dzentl'men - om. Ireth 12.000v€
    4. 3v tersk-o Urbain Ion - om. Ionic 6.000v€
    5. 3v turk-o Halimel Turken - om. Shia Stables 3.000v€
    6. 3v tersk-o Sefela - om. keww.
    7. 3v turk-o Garaibaldi - om. Ireth
    8. 3v berb-o Grugger - om. Shia Stables
    9. 4v at-o Kizimen - om. Prismatic
    10. 3v tersk-o Fedodovich' BRA - om. Cendarle

    Lähtö 3: ryhmä 4, 3500m hiekka, allowance, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 3v berb-t ROJJ Phatroui - om. RDN Hevoskasvatus 50.000v€
    2. 4v berb-t Hopeless Dream - om.Trickery 30.000v€
    3. 4v berb-t Fearless Cloven - om.Trickery 20.000v€
    4. 6v at-t Gara of Lycan - om. Presta Ahaltekes 10.000v€
    5. 4v at-t Dunyasha - om. Prismatic 5.000v€

    Lähtö 4: ryhmä 4, 3500m hiekka, allowance, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 6v berb-o Hefaiston - om.Trickery 50.000v€
    2. 6v at-o Gargantua - om. St Empyrean 30.000v€
    3. 4v at-o Zekiosh - om. Prismatic 20.000v€
    4. 5v at-o Topaz - om. St Empyrean 10.000v€
    5. 7v berb-o London Royale - om.Trickery 5.000v€

    Lähtö 5: ryhmä 4, 3700m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v at-t Gin Pola - om. Gin Ahaltek 100.000v€
    2. 7v berb-t Sicak Aysun - om.Trickery 60.000v€
    3. 5v at-o Horatio BHE - om. Presta Ahaltekes 40.000v€
    4. 5v at-t Opera Saragossa HR - om. Chinoz 20.000v€
    5. 7v berb-t Autumn Aphrodite - om.Trickery 10.000v€
    6. 7v berb-o Khalil al Okacha - om.Trickery
    7. 4v at-t Gin Palatine - om. Gin Ahaltek
    8. 5v at-t Roxzanne - om. St Empyrean
    9. 5v at-o Adelaar - om. St Empyrean
    10. 6v at-t Ayaka IY - om. Presta Ahaltekes
    11. 4v at-o Gemmeus - om. Elina R.
    12. 5v at-t Nadalaine - om. St Empyrean

    Lähtö 6: ryhmä 4, 3800m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v at-o Alchak of Lycan - om. Presta Ahaltekes 150.000v€
    2. 5v berb-t Tetouan - om.Trickery 90.000v€
    3. 5v at-t Gin Kirabo - om. Gin Ahaltek 60.000v€
    4. 6v at-o Daimir - om. St Empyrean 30.000v€
    5. 7v berb-o Yagmur Oglan - om.Trickery 15.000v€

    Lähtö 7: ryhmä 4, 4000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v at-o Gin Oleksiy - om. Presta Ahaltekes 300.000v€
    2. 6v berb-o Hein Oumassal- om.Trickery 180.000v€
    3. 5v at-o Gin Polemik - om. Gin Ahaltek 120.000v€
    4. 6v at-o Aktau - om. St Empyrean 60.000v€
    5. 6v berb-o Asili Durmak 'Tok - om.Trickery 30.000v€
    6. 5v at-t Gin Evren - om. Presta Ahaltekes
    7. 5v at-o Galahad - om. St Empyrean
    8. 5v tersk-o KTN Zephaniah - om. Ionic
    9. 5v at-o Lukazdah II - om. Chinoz
    10. 6v at-t Arija - om. St Empyrean
    11. 6v berb-o ROJJ Ajrnal- om.Trickery

    Lähtö 8: ryhmä 1, 2500m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v xx-o Vigilant of Shade - om. Magnetie 30.000v€
    2. 4v xx-o Fantom's Fury - om. Frontière 18.000v€
    3. 3v xx-t Your Nightmare - om. Ireth 12.000v€
    4. 3v xx-t RMS' Curse of Raise - om. Magnetie 6.000v€
    5. 2v xx-t Hushbaby TND - om. Prismatic 3.000v€
    6. 2v xx-t Everlasting of Vivar - om. Ciabacka
    7. 2v xx-o RMS' Proud of Knight - om. Prismatic
    8. 3v xx-r Ten Good Reasons GA - om. Ionic
    9. 2v xx-o Sacrifice of Vivar - om. Ciabacka
    10. 5v xx-o Mana RVC xx - om. Kuuntähti
    11. 2v xx-t True Russian A.S.H - om. ASH

    Lähtö 9: ryhmä 1, 2800m hiekka, allowance, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v xx-t Don't Stop Me Now - om. Magnetie 50.000v€
    2. 3v xx-o Stingray - om. La'tashah 30.000v€

    Lähtö 10: ryhmä 1, 3000m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v xx-o Concentrate CT - om. Ciabacka 100.000v€
    2. 6v xx-o Stern CTB - om. Magnetie 60.000v€

    Lähtö 11: ryhmä 1, 3200m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v xx-t. Vila Santa Syrah - om. Elegant Black 150.000v€
    2. 7v xx-t Jimmie Jane xx - om. Hellway Stud 90.000v€
    3. 3v xx-t Agave's Extreme - om. ASH 60.000v€
    4. 4v xx-o Agave's Wiseman - om. ASH 30.000v€
    5. 4v xx-o. Choco Champagne - om. Elegant Black 15.000v€
    6. 4v xx-t RMS' Fleeting Moment - om. Prismatic
    7. 3v xx-t Carnival Silvery xx - om. Hellway Stud

    Lähtö 12: ryhmä 1, 3400m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v xx-o Master of Honor CT - om. Ciabacka 300.000v€
    2. 3v xx-o Kery's Haywire - om. Ciabacka 180.000v€
    3. 8v xx-t Come n Have Fun A.S.H - om. ASH 120.000v€
    4. 3v xx-o Gervase York xx - om. Hellway Stud 60.000v€
    5. 4v xx-t Uneven of Shade - om. Prismatic 30.000v€
    6. 5v xx-o Agave's Luge - om. ASH
    7. 4v xx-t Good For You CT - om. Ciabacka

  • © Sirpa 2005, vtionic@gmail.com
    Tiedosto luotu 2008-12-01
    Muokattu viimeksi 2020-09-27
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should be taken as a real-life information.