VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Laukkakilpailut 11.1.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Lähdöt ovat avoimia vain ryhmän 4 roduille (ahaltek, berberi, turkmeeni, terskinhevonen), molemmille sukupuolille ellei erikseen mainita. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Tulokset lähetetty LJ:lle 14.1.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 5 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, lähtöjä voidaan kuitenkin jakaa tarpeen mukaan jos osallistujia riittää
  • LJ:n ranking-pisteitä jaetaan
  • Lähdössä oltava kuitenkin vähintään 3 hevosta, jotta siitä saa ranking-pisteitä. Lähdöt kuitenkin pidetään vaikkei osallistujia olisi kuin yksi.
  • Hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen virginia.shore@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 11.1.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 10.1.08
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön
  • d - dirt (hiekkapohjainen rata)
  • SKP - sukupuolet

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d maiden 3-4v mol 10000-6000-4000-2000-1000
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 4000m d maiden 5-8v mol 10000-6000-4000-2000-1000
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2000m d allowance 3-4v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 4000m d allowance 5-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m d grade 3 3-8v mol 75000-45000-30000-15000-7500
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m d grade 2 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m d grade 1 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000

    Osallistujat

    Lähtö 1a: ahaltekit, 2000m d, maiden, 3-4v TULOKSET

    1. 3v at-t Queenie BRA - om. Il'ya Ahaltek 10000v€
    2. 3v at-o Yamato BRA - om. Knoxdale Farm 6000v€
    3. 3v at-t Múci Slran - om. Annúndwen 4000v€
    4. 3v at-o Esgercun AET - om. Annúndwen 2000v€
    5. 4v at-o Barathrum BHE - om. Il'ya Ahaltek 1000v€
    6. 3v at-o Tovórck Bom - om. Annúndwen
    7. 4v at-t Graushize - om. Knoxdale Farm
    8. 4v at-t Gin Karelia - om. Gin Ahaltek
    9. 3v at-t Sententiae - om. Annúndwen
    10. 3v at-o Siraj-Al-Leil BRA - om. Il'ya Ahaltek
    11. 3v at-t Matilda - om. Annúndwen
    12. 4v at-t Biyala BHE - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 1b: terskit, turkmeenit, berberit, 2000m d, maiden, 3-4v TULOKSET

    1. 3v tersk-t Zhenya - om. keww. 10000v€
    2. 3v tersk-o Zalayalam KTN - om. keww. 6000v€
    3. 3v berb-o TS Abdul-Ghafur - om. Anniina 4000v€
    4. 3v berb-t Amável Q - om. Anniina 2000v€
    5. 3v tersk-o Prokhor - om. keww. 1000v€
    6. 3v berb-o TS Zenginlik - om. Anniina
    7. 3v berb-o TS Maha'al - om. Anniina
    8. 3v turk-t Delice - om. Anniina

    Lähtö 2: ryhmä 4, 4000m d, maiden, 5-8v TULOKSET

    1. 7v at-t Takice Ahren - om. Sinner 10000v€
    2. 5v tersk-t Zofia Ion - om. Ionic 6000v€
    3. 6v tersk-t Aglaea Ion - om. Ionic 4000v€
    4. 7v at-o Avare BHE - om. Sinner 2000v€

    Lähtö 3: ryhmä 4, 2000m d, allowance, 3-4v TULOKSET

    1. 4v tersk-t Dadira Mimosa - om. keww. 30000v
    2. 3v berb-o TS Liggaam - om. Anniina 18000v€
    3. 3v berb-t Aquaria the Great - om. Annúndwen 12000v€
    4. 4v at-t Ninlet - om. Annúndwen 6000v€

    Lähtö 4: ryhmä 4, 4000m d, allowance, 5-8v TULOKSET

    1. 6v tersk-t Grania Ion - om. Ionic 30000v
    2. 7v at-t Biguna - om. Annúndwen 18000v€
    3. 5v at-o Nester - om. Il'ya Ahaltek 12000v€
    4. 5v tersk-t Zuzana Ion - om. Ionic 6000v€
    5. 5v at-t Ginyara AET - om. Annúndwen 3000v€

    Lähtö 5: ryhmä 4, 3000m d, grade 3, 3-8v TULOKSET

    1. 6v tersk-o Frantiz Ion - om. Ionic 75000v€
    2. v at-t GLB Elsha - om. Il'ya Ahaltek 45000v€

    Lähtö 6: ryhmä 4, 3000m d, grade 2, 3-8v TULOKSET

    1. 6v at-t Anastacia BHE - om. Knoxdale Farm 100000v€
    2. 5v at-o Yelek III - om. Annúndwen 60000v€
    3. 7v at-t Hiyar Vrchol - om. Sinner 40000v€
    4. 5v at-o Cajun BHE - om. Knoxdale Farm 20000v€
    5. 8v at-t Milaja Notsh - om. Annúndwen 10000v€

    Lähtö 7: ryhmä 4, 3000m d, grade 1, 3-8v TULOKSET

    1. 5v at-o SRG Krajih - om. Annúndwen 150000v€
    2. 6v at-o Akeem BRA - om. Gin Ahaltek 90000v€
    3. 5v at-t Beobhe BHE - om. Sinner 60000v€
    4. 7v at-t Lishvara - om. Knoxdale Farm 30000v€
    5. 5v at-o Goumai CAT - om. Knoxdale Farm 15000v€
    6. 7v at-o Grannais AET - om. Annúndwen
    7. 6v at-o Gin Polanetz - om. Gin Ahaltek

  • © Sirpa 2005, gin(at)hevosmaailma.net
    Tiedosto luotu 2007-12-19
    Muokattu viimeksi 2016-06-20
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should not take as a real-life information